Pratik ve Şık +10 Yarım Toplu Saç Modelleri

Hem günlük kullanımda hemde özel günlerinizde yapımı pratik, saçlarınızı şık ve güzel gösterecek olan yarım toplu saç modellerini bir araya getirdik.

Yarım Toplu Saç Modelleri

yarim toplu sac modelleri
Yarım Toplu Saç Modelleri

Son zamanlarda en trend saç modelleri arasına giren yarım toplu saç modelleri, bizlere hem doğal ve sade, hemde oldukça şık bir görünüm kazandırıyor. Yarım toplu saç modelleri, birbirinden farklı tasarımlar ile kişiselleştirilebilir. Bu saç modellerinin halk arasında diğer ismi yarım topuz olarak ta geçmektedir.

1. Yarım Toplu Dalgalı Saç

yarim toplu dalgali sac
Yarım Toplu Dalgalı Saç

Saçlarımızı maşa yardımıyla bütününe dalga verdikten sonra, tercihe göre sol ve sağ taraftan tutamlar alınarak, toka yardımıyla orta kısımda birleştirebilir, dilerseniz ön tepe bölgenizi orta kısımda toplayıp, yan taraflarla beraber arka tarafları açık şekilde yarım toplu dalgalı saç modelleri kullanabilirsiniz.

2. Yarım Toplu Maşalı Saç

yarim toplu masali sac
Yarım Toplu Maşalı Saç

Saçlarımızın boyuna göre uygun olan maşalar yapıldıktan sonra, yarım toplu maşalı saç tercih edebilirsiniz. Kısa saçlar için daha ince maşalar, uzun saçlar için daha geniş maşalar ile yarım saç toplama yapılabilir.

3. Yarım Toplu Örgülü Saç

yarim toplu orgulu sac
Yarım Toplu Örgülü Saç

Saç örgülerini yakıştıramayacağımız model yoktur herhalde. Saç örgüleri, yarım toplu örgülü saç modelleri içinde oldukça doğru bir tercih olacaktır. Son zamanlarda en çok tercih edilen geniş ve ters örgüler ile, saçlarınız özel gününüzde, adeta ben buradayım diyecektir. 🙂

4. Yarım Toplu Kısa Saç

yarim toplu kisa sac
Yarım Toplu Kısa Saç

Kısa saçlarda hem rahat kullanımı, hem modern bir görünüm kazandıran yarım toplu kısa saç modelleri, saçları kısa kullanan kadınlar için ön plana çıkan saç modelleri arasında yer alıyor. Tercihe göre düz veya dalgalı bir şekilde kullanılabilir. Saçınızı yarım toplatmadan önce, dalgalı kısa saç modelleri başlığımızdan, saçlarınız için farklı dalga modellerine göz atabilirsiniz.

5. Yarım Toplu Uzun Saç

yarim toplu uzun sac
Yarım Toplu Uzun Saç

Saçlarınızı topuz mu yapsam, açıkmı kullansam? diye ikilemde kaldıysanız eğer, iki tarafı da kırmayalım isterseniz. Uzun saçlarınız için uzun saç yarım toplama yaparak, iki saç modelini, tek saçta kullanabiliriz. Nasıl fikir ama? 🙂 Dilerseniz düz ve sade, dilerseniz doğal su dalgaları ile saçlarınıza mükemmel görüntüler elde edebilirsiniz.

6. Yarım Toplu Düğün Saçı

yarim toplu dugun saci
Yarım Toplu Düğün Saçı

Son zamanlarda gelinlerinde oldukça fazla kullandığı yarım toplu düğün saç modelleri, giyeceğiniz elbise ile harika bir kombin yaratacaktır. Bu saç modelinin yanı sıra, farklı saç aksesuarları ile görüntüyü destekleyebilirsiniz. Yarım toplu gelin saç modelleri arasında da, oldukça şık ve zarif modeller mevcuttur.

7. Yarım Toplu Nişan Saçı

yarim toplu nisan saci
Yarım Toplu Nişan Saçı

İster katılacağınız yakınınızın nişanında, isterseniz kendi nişanınızda kullanabileceğiniz yarım toplu nişan saçı, bu özel günü harika bir saç ile geçirmenizi sağlıyor. Birbirinden farklı aksesuarlardan destek alabilir, saç örgüleri ile bu saçın görüntüsünü destekleyebilirsiniz. Farklı nişan saç modelleri için sayfamıza göz atabilirsiniz.

8. Yarım Toplu Abiye Saç

yarim toplu abiye sac
Yarım Toplu Abiye Saç

Giymek istediğiniz abiyenizi seçtiniz, sıra artık saçlarınızda kaldı. Saç modellerine göz atarken, yarım toplu abiye saç modelleri olarak aratırken bu modellerini gördüğünüze sevinmelisiniz.

9. Yarım Toplu Dağınık Saç

yarim toplu daginik sac
Yarım Toplu Dağınık Saç

Saçlarda artık moda doğal saçlar. İnsanlar eskisi kadar net saçlar tercih etmiyor. Dağınık yarım toplu saç ile hem doğal görüntümüzü koruyup, hemde şuanın modasına ayak uydurabiliriz. Saçlarımızı kendi dalgasında kurutabilir, çok geniş maşalar ile doğal dalgalar yaparak, dağınık bir biçimde yarım topuz yapabiliriz.

10. Yarım Toplu Su Dalgası

yarim toplu su dalgasi
Yarım Toplu Su Dalgası

Su dalgaları en çok tercih edilen dalgalı saçlar arasında olup, geniş ve kalın maşalar ile yapılmaktadır. Saçlarınıza su dalgası yaparken, en uç kısmını kıvırmamaya özen gösterin. Saçlarımıza uyguladığımız su dalgası görüntüsünü, sadece ön kısımlarını toplayacak şekilde, yarım toplu su dalgası modelini kullanabilirsiniz.

11. Yarım At Kuyruğu

yarim at kuyrugu
Yarım At Kuyruğu

At kuyruğu saç modeline farklı bir yorum kazandıran yarım at kuyruğu, son zamanlarda birçok ünlünün kullandığı saç modelleri arasında olup, trend saç modelleri arasına girmiştir. Klasik at kuyruğundan sıkılanlar için, farklı farklı yarım at kuyruğu modelleri denenebilir.

Yarım Toplu Saç Nasıl Yapılır?

Sizlerde kolay ve pratik bir şekilde yapılabilen yarım toplu saç modellerini tercihinize göre yapabilir, dilerseniz yaptırmak istediğiniz modelin resmiyle beraber, kuaförünüze yaptırabilirsiniz. Yarım toplu saç modellerini evde yapmak için;

  • Saçlarınızı yıkayın.
  • Açma tarağı ile tarayın.
  • Fön makinesi ile nem kalmayacak şekilde kurutun.
  • Saç maşaları ile istediğiniz şekilde dalgalar kazandırın.
  • Toplamak istediğiniz şekilde saç tokaları yardımıyla saçlarınızı yarım toplayın.

Saçlarınızı nasıl toplayacağınıza dair daha ayrıntılı olması için sizlerle bir adet video paylaşmak istiyoruz. Videoda saçlarınızı nasıl yarım toplayacağınıza dair tüm bilgiler mevcuttur.

yarım toplu saç nasıl yapılır video

Yorum yapın