Tarçın Bakır Saç Rengi Boyama Kılavuzu – 2023

Saçlarını tarçın bakır saç rengi ile boyamak isteyenler için merak edilen tüm bilgileri ve tarçın bakır saç rengi numaralarını ve nasıl boyayacağınızı anlatıyoruz.

Tarçın Bakır Saç Rengi

tarcin bakir sac rengi
Tarçın Bakır Saç Rengi

Tarçın bakır saç rengi, ana tonunu kumraldan baz alan, bakır yansımalara sahip saç renkleri arasındadır. Birçok boya üreten firmalarda bu renk, numara ve uygulama olarak değişiklik göstermektedir. Son zamanlarda oldukça trend olan ve birçok kişinin saçlarını boyatmak istediği bu renk, bazı ünlüler tarafından da tercih edilmektedir.

Tarçın Bakır Saç Rengi Boya Numaraları

Saçlarınızı tarçın saç rengine boyamak için, profesyonel boya numarası 7.43 dür. Tarçın bakır saç rengi boya numarası, markaların tercihine göre değişkenlik göstermektedir. Boya markalarının hazır paketler halinde satışa sunduğu tarçın bakır rengi numaraları şunlardır;

1. Schwarzkopf Palette 8-77 Tarçın Bakır

Schwarzkopf firmasının palette boya sınıfı altında çıkardığı 8-77 tarçın bakır krem saç boyası, %70′ kadar beyaz kapatma özelliği sunuyor. Bu saç boyası tamamen vegan olup, içeriğinde bulunan Goji Berry özü ile saçlarınızı besliyor. Çene hizasından daha uzun saçlar için, 2 paket boya kullanmak gerekmektedir.

2. Maxx Deluxe Golden Beauty 8.45 Tarçın Bakır

Maxx Deluxe Golden Beauty markasına ait olan 8.45 tarçın bakır rengi, nano altın ve altın partikül içerikleri ile saçlarınızı güçlendirir ve altın parlaklığı kazandırır. Maxx Deluxe Golden Beauty markasına ait bu saç boyası, kutu içeriğinde 2 saç boyası, 2 oksidan, 1 adet saç bakım kremi, 1 adet saç bakım serumu, kullanma kılavuzu ve 1 çift eldivenden oluşmaktadır.

3. Farmasi Farmacolor Deluxe 8.45 Tarçın Bakır

Farmasi Farmacolor Deluxe Saç boyalarında, tarçın bakır rengi numarası 8.45 olarak geçmektedir. İçerisinde bulunan zeytinyağı, yağ asitleri ve C vitamini ile saçlarınızı besler, daha canlı ve parlak gözükmesini sağlar. Kutu içerisinde 1 adet boya, 1 adet oksidan, 1 adet bakım kremi ve 1 çift eldiven bulunmaktadır.

4. Loreal Paris Excellence Intense 7.43 Tarçın Bakır

Loreal firmasının çıkarmış olduğu Excellence Intense boyasında, tarçın bakır rengi numarası 7.43 dür. Loreal firması bu numarayı seçerken, profesyonel boya numaralarında olduğu gibi, bu boyada da aynı renk numarasını vermiştir.

Tarçın Bakır Saç Boyalarını Satın Almak İçin Tıklayınız.

Tarçın Bakır Saç Rengi Nasıl Boyanır?

Tarçın bakır saç rengini boyamak için, halihazırda kullandığımız saç rengimize göre hareket etmemiz gerekiyor. Mevcut kullandığınız saç renkleri için;

Saç rengi açık kumral ve sarı olanlar; hazırladıktarı boyayı saçlarına direk olarak uygulayarak , 30-35 dakika bekledikten sonra yıkamaları yeterlidir.

Saç rengi koyu olanlar; öncelikle saç rengimizi saç açıcılar ile açık kumral tonlarına kadar açıp, ardından tarçın bakır rengini uygulayabilirler.

Tarçın Bakır Saç Rengi Formülü

Tarçın bakır saç rengi elde etmek için; 7.43 tarçın bakır rengi ve %9 oksidan saç kremini, 1/1 olacak şekilde hazırlayıp, saçlarınıza dipten uca kadar sürerek uygulayabilirsiniz. Saç yoğunluğunuz ve uzunluğuna göre, hazırlayacağınız boya gramajı aşağıdaki gibidir;

Kısa Saçlar Uzun Saçlar Seyrek Saçlar Yoğun Saçlar
60 gram 120 gram 50 gram gram 120-140 gram

tarçın bakır boya gramajı

Bakırın diğer tonlarına göz atmak için Bakır Saç Rengi kategorimize göz atabilirsiniz.

Tarçın Bakır Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Tarcin Bakir Sac Rengi Kimlere Yakisir
tarçın bakır saç rengi kimlere yakışır

Tarçın bakır rengi, en çok açık tenli insanlara yakışmakta olup, yaş aralığı olarak, genelde genç yaşta olan kadınlara daha çok yakışmaktadır. Yüzünde çilleri olan insanlar, bakır saç renklerini oldukça sık tercih etmekte, bakır renkleri arasında bulunan tarçın bakır yansımalarını sık sık kullanmaktadır.

Tarçın Bakır Saç Esmerlere Yakışır mı?

Bakırın diğer tonlarında olduğu gibi, tarçın bakır da, ten rengi açık olanlara daha çok yakışmaktadır.

Tarçın Bakır Saç Rengi Bakımı

Tarcin Bakir Sac Rengi Bakimi
tarçın bakır bakımı

Tarçın bakır saç rengi bakımı, diğer tüm saç renklerinde olduğu gibi, saçlarımıza sürekli nem bakımları yapmak gerekmektedir. Saç maskeleri, saç bakım yağları ile, haftada en az 1 sefer saç bakımı yaparak, tarçın bakır renkte olan saçlarımızı beslememiz gerekmektedir.

Saç renkleri arasında en çok akan renkler arasında olan bakır renkler, saçlarınızı ilk boyadığınız zamanda yakaladığınız canlılığını yitirebilir. Saçlarınızın canlılığını tekrar geri kazanmak için, saç uçlarınıza belli periyodlarla cila geçilmesi gerekmektedir. Bakır pigment veren şampuanlar ile yıkayarak, cila süresinizi uzatabilirsiniz.

Yorum yapın