Birbirinden Güzel +10 Sarı Saç Modelleri

Sarı saç birçok kadın için vazgeçilmez renklerden olurken, bazı kadınların ise en çok denemek istediği renklerden bir tanesidir. Sarı saçlar hem uzun saçlar için, hemde kısa saçlar için oldukça şık ve modası geçmeyecek renkler arasındadır. Bu yazımızda sarı saç modelleri için birbirinden güzel saçları sizlerle paylaşacağız.

Uzun Dipten Uca Sarı Saç

dipten uca sari sac
dipten uca sari sac

Uzun saçlara tüm renkler yakıştığı gibi, uzun sarı saçlarda oldukça güzel bir tercih olabilir sizin için. Şuanki saçlarınız uzunsa, veya sarı uzun saç istiyorsanız, diplerden uçlara komple uzun sarı saç tercih edebilirsiniz. Ancak belirtmekte fayda var, eğer ki diplerden itibaren sarı istiyorsanız, bunun için dipleriniz çıktığında iki işlem yapılabilir. Çok açık sarı istiyorsanız eğer, saç boyaları yeterli olmayabilir. Bu nedenle saç dipleriniz boya ile değil, oreal ile açılmalıdır.

Doğal Geçişli Sarı Saç

dogal gecisli sari sac
dogal geçişli sari sac

Sarı saç modelleri arasında en doğal görünüm kazanılan boyama teknikleri arasında, krepe tekniği ile atılan sarı renklerdir. Dipler genelde küllü kumral tonlarına boyanıp, uçlara doğru temiz sarılarak atılabilir.

Kısa Sarı Saç

kisa sari sac
Kısa Sarı Saç

Kısa saçların kullanımı hem kolay, hemde modern bir görünüm kazandırmaktadır. Kısa sarı saç genel olarak olgun kadınların tercihi fakat, genç kadınlar içinde oldukça şık ve modern gözükmelerini sağlayabilir. Kısa sarı saç modelleri farklı kesimler ile kullanılabilir. Kısa saç sevip, Sarışın olmayı isteyenlerin oldukça tercih ettiği modeller arasındadır.

Ensesi Açık Kısa Sarı Saç

ense acik kesim sari sac
ense açık kesim sarı saç

Kısa saç modellerinde enseyi açmak, sizin için güzel ve değişik bir imaj yaratabilir. Saç kesiminizi sarı renkler ile değiştirerek, harika bir görünüm kazanabilirsiniz. Kısa saçlarda da dalgalı tarama ve şekillendirmeler ile, farklı bir görünüm kazanacaksınız.

Kısa Dalgalı Sarı Saç

kisa dalgali sari sac
Kısa Dalgalı Sarı Saç

Her yaş grubuna ve her kitleye hitab edebilecek olan sarı kısa saç modelleri, dalgalı fön ve maşa ile süper bir model olacaktır. Diplerden uçlara doğru, geçişleri güzel balyajlar ile şık ve zarif saç modelleri arasında.

Bebek Sarısı Saç Rengi

kisa kesim bebek sarisi
Bebek Sarısı Saç Rengi

Sarı saçlarda en beğenilen, en çok aranan renkler arasında bebek sarısı yer almaktadır. Bebek sarısı rengi ile kısa kesim kelimenin tek anlamıyla muhteşem bir görünüm kazandırıyor. Bebek sarısı saç, sarı saçlar arasında yapılması en zor tonlardan biridir. Saçlarını sarı yaptırmak isteyenlerin en çok tercih ettiği ve istediği renkler arasında bebek sarısı saç rengi yer almaktadır.

Küllü Kumral Sarı Saç

kullu kumral sari sac
Küllü Kumral Sarı Saç

Sarı saçlar için, dip rengi olarak en çok yakışan ve uyum sağlayan tonlar arasında küllü kumral saç rengi tonları yer almaktadır. Saçların baz ve dip rengi küllü kumral, uçlarına doğru sarı balyaj veya ombre teknikleri ile yapılan saç renkleri, günümüzde sarı saç modelleri arasında çok fazla tercih edilmektedir.

Uçlara Doğru Sarı Saç Ombre

uclara dogru sari sac
Uçlara Doğru Sarı Saç Ombre

Doğallıktan yana olanlar için uygulanan ombre tekniği, saçlarınızın uçlarına doğru, doğal bir görünüm ile açık tonlara geçiş yapmasını sağlıyor. Ana rengimizin üzerine sarı ombre modelleri ile istediğimiz saç rengine kavuşabilirsiniz.

Uzun Saçlar İçin Sıcak Sarı Renk

uzun sicak sari sac
uzun sıcak sarı saç

Saç renginde sıcaklık sevenler, sıcak sarı saç rengi tercihleri arasında sarı tonların sıcak yansımalarını tercih edebilir. Bu renk yansımalarıyla sarı saçlarınıza açık dore ve karamel yansımaları kullanılabilir. Doğallıktan yanaysanız, aşırıya kaçmak istemiyorsanız eğer, saç uçlarınıza doğru, sıcak sarı ombre işlemi sizin için uygun olacaktır.

Küllü Sarı Saç Rengi

kullu sari
küllü sarı

Son zamanlarda en popüler olan renkler arasında olan küllü renkler, sarı saçlar içinde oldukça fazla tercih edilmektedir. Küllü sarı saç rengi, sarı renkler arasında oldukça popüler kullanıcı kitlesine sahip. Sarı saç modelleri arayanlar için, açık küllü sarı saç rengi uygun olabilir.

Sarı Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Saçlarında sarı renk elde etmek isteyenler, öncelikle profesyonel kişilerden destek alması önerilir. Sarı saç modelleri kişinin isteğine göre, dipten uca kadar veya, daha doğal görünüm kazanmak için, profesyonel krepe teknikleri ile, saç uçlarına doğru folyo veya naylon yardımı ile işlem yapılarak elde edilmektedir.

Sarı Renk Hangi Tene Yakışır?

Açık ve buğday tenli olan kadınlar için sarının açık tonları, daha esmer ten rengine sahip olan kadınlar için, sarının daha koyu ve sıcak tonları uygun olacaktır.

Sarı Renk Hangi Tene Yakışır?

Açık ve buğday tenli olan kadınlar için sarının açık tonları, daha esmer ten rengine sahip olan kadınlar için, sarının daha koyu ve sıcak tonları uygun olacaktır.


sarı saç modelleri video

Yorum yapın