Kulak Arkası Saç Boyama +10 Model ve Yapımı

Saçlarının hep aynı görüntüsünden sıkılanlar, komple saç rengini değiştirmek yerine ufak dokunuşlar yaparak farlılık elde etmek isteyenler kadınlar için kulak arkası saç boyama tam size göre. Özellikle genç yaşta kadınların tercih ettiği bu model, istenilen tüm renklere göre boyanabiliyor.

Kulak arkası saç boyama, öncelikle saç rengimizin açılarak, ardından boyama işlemi işe yapılmaktadır.

Kulak Arkası Saç Boyama Modelleri

Kulak arkası saç boyama için birbirinden farklı renkler ve modeller mevcut olup, tercihinize göre boyanacak tutamların yoğunluğunu belirleyebilir, dilerseniz dipten uca, dilerseniz sadece uçlara doğru boyayabilirsiniz.

Kulak Arkası Saç Boyama Gri

kulak arkasi sac boyama gri
kulak arkası gri renk

Gri renk seven ve saçlarında denemek isteyen kişiler için, kulak arkası gri saç oldukça güzel yakışacaktır. Saçları gri yapmak için öncelikle açma işlemi yapmamız gerektiği için, saçlarımızı komple griye boyatmak yerine, kulak arkası gri renk hem saçlarımızın yıpranmasının önüne geçecek, hemde oldukça güzel ve şık duran bir saç rengine sahip olacaksınız.

Kulak Arkası Saç Boyama Yeşil

kulak arkasi sac boyama yesil
kulak arkası yeşil renk

Kulak arkasında saç boyamak için, yeşil renk bir başka alternatifler arasında. Saçlarınıza yaptıracağınız yeşilin tonunu belirleyebilirsiniz. Dilerseniz açık yeşil, dilerseniz koyu yeşil. Bu renkleri yaptırırken saçlarımızın alt zemin rengi açık olacağı için, yeşil renge boyatırken, koyu yeşil tercih etmeniz halinde, aktıkça saç renginiz açık yeşile doğru gidecektir. Bu nedenle renginizi daha uzun ömürlü kullanabilirsiniz.

Kulak Arkası Saç Boyama Kırmızı

kulak arkasi sac boyama kirmizi
kulak arkası kırmızı renk

Özellikle genç yaştaki kadınların tercih ettiği renklerden birisi olan kırmızı, kulak arkası boyama içinde oldukça güzel duruyor. Kulak arkası kırmızı saç, kırmızının açık tonlarından koyusuna kadar farklı farklı t onları mevcut olup, dilerseniz kırmızının tonlarından olan kızıl rengini tercih edebilirsiniz.

Kulak Arkası Saç Boyama Lila

kulak arkasi sac boyama lila
kulak arkası lila renk

Farklı saç renkleri denemek isteyenlerin son zamanlarda oldukça fazla tercih edilen renkler arasında olan lila rengi, kulak arkasında tek tutam boyamada oldukça trend renkler arasındadır. Kulak arkası lila rengi, kısa saçlara ayrı bir hava katmasıyla beraber, uzun saçlar içinde alternatifler arasında.

Kulak Arkası Saç Boyama Mavi

kulak arkasi sac boyama mavi
kulak arkası mavi renk

Tek tutam halinde saç boyama için ve her saç rengine uyum gösteren renkler arasında mavi yer alıyor. Kulak arkası mavi saç boyama için mavinin farklı tonlarını tercih edebilirsiniz. Buz mavisi, açık mavi ve koyu mavi saç renkleri, alternatifleriniz arasındadır.

Kulak Arkası Saç Boyama Gece Mavisi

kulak arkasi sac modama gece mavisi
kulak arkası gece mavisi renk

Bir üst başlığımızda mavi renk için önerilerde bulunduk, ancak gece mavisi için farklı bir başlık açmak istiyoruz. Gece mavisi, mavi rengin daha koyu ve parlak olduğu tonları arasında olup, bu rengi sadece kulak arkası için değil, komple saç rengi olarak kullanan kişiler mevcuttur. Kadınlarla beraber, erkeklerinde oldukça fazla kullandığı renkler arasındadır.

Kulak Arkası Saç Boyama Mor

kulak arkasi sac boyama mor
kulak arkası saç mor renk

Saçlarının tek tutamını boyatmak isteyenlerin vazgeçemediği ve modası geçmeyecek olan renkler arasında mor renk yer alıyor. Kulak arkası mor saç, genç yaşta olan insanların saç boyası olarak tercih ettiği renkler arasında oldukça fazla bir yer alıyor.

Kulak Arkası Pembe Saç Boyama

kulak arkasi pembe sac boyama
kulak arkası pembe saç boyama

Kullandığınız saç rengi açık tonlarda ve kulak arkası saçlarınızı renkli boyatmak istiyorsanız, pembe renk tam size göre. Sarı tonlarında olan saçlarınıza, kulak arkası pembe saç yaptırarak, bütün bakışları üzerinize çekeceksiniz :). Açık tonların üzerine boyanan bu renk, zamanla aktığı için, boyatırken korkmanıza hiç gerek yok.

Kulak Arkası Saç Boyama Birden Fazla Renk

kulak arkasi sac boyama birden fazla renk
kulak arkası birden fazla renk

Saçlarınızı boyatırken, sadece tek renkte kalmanıza gerek yok. İki veya daha fazla renk tercih ederek, ruhunuzdaki ve kişiliğinizdeki renkliliği, saçlarınıza yansıtabilirsiniz.

Saçlarınızın rengini komple değiştirmek isterseniz, saç renkleri bölümümüzden, diğer renkler için bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kulak Arkası Gökkuşağı Saç Boyama

kulak arkasi sac boyama gokkusagi
kulak arkası gökkuşağı

Saçlarınızda gökkuşağına ne dersiniz? :). Kulak arkasındaki saçlarımızı boyatırken, daha fazla tutam alarak, farklı farklı renkler ile, saçlarınızda adeta bir gökkuşağı saç görüntüsü verebilirsiniz.

Kulak Arkası Saç Boyama Nasıl Yapılır?

  • Boyamak istediğiniz saçları tutamlara ayırın.
  • Tutamlara ayırdığınız saçları, saç açıcılar yardımıyla rengini açın.
  • Rengini açtıktan sonra, bol su ile durulayıp, şampuan ile yıkayın.
  • Fön makinesi ile nemi kalmayacak şekilde kurutun.
  • Satın almış olduğunuz boyayı, saçlarınıza uygulayın.
  • 15 dakika bekledikten sonra durulayıp, yıkayın.

Sizler için daha kolay olması için, aşağıya bir adet video eklemek istiyoruz. Bu işlemi yaparken, baştan sona kadar, nasıl yapacağınız hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

kulak arkası saç boyama nasıl yapılır video

Renkli saç boyaları için buraya tıklayabilirsiniz.

Kulak Arkası Saç Boyama Fiyatları

Saçlarınıza kulak arkası saç boyama yaptırırken, saçlarınızın uzunluğu ve boyatmak istediğiniz tutamların kalınlığına göre kulak arkası saç boyama fiyatlarını değiştirmektedir. Kulak arkası saç boyama, iki işlemden meydana gelmektedir ve fiyatları ortalama 200-350 TL arasında değişmektedir.

Yorum yapın