Son Trend Kısa Saç Örgü Modelleri 2023

Kısa saç örgü modelleri başlığımızda, kısa saça sahip olanlar için örgü modelleri, kısa saç nasıl örülür? sorusuna cevap olarak, örgü tekniklerini sizlerle paylaşıyoruz.

Kısa Saç Örgü Modelleri

kisa sac orgu modelleri
Kısa Saç Örgü Modelleri

Saçları kısa olup, örgü modeli yaptırmak isteyenler için, birbirinden farklı ve değişik örgü modelleri mevcuttur. Kısa saç örgü modelleri, günlük hayatımızda, işyerinde, okulda ve özel günlerimizde kullanabileceğimiz 2023 yılında da oldukça kullanılan ve tercih edilen saç modellerindendir.

Kısa Saç Yandan Örgü

kisa sac yandan orgu
Kısa Saç Yandan Örgü

Kısa saçlar için yandan örgü modelleri, en sık tercih edilen modeller arasındadır. İnce veya daha geniş örgüler ile kaş hizasıyla kulak hizasında olan olan saçlarımızın örülerek, ortaya çıkan saç modelidir. Saçlarımızın geriye kalan kısmını tercihinize göre isterseniz düz, isterseniz dalgalı bir şekilde kullanabilirsiniz.

Kısa Saç Şelale Örgüsü

Kisa Sac Selale Orgusu
Kısa Saç Şelale Örgüsü

Şelale örgüsü; saç örgüsü yapılırken, örgülerin arasından tutamların aşağı doğru doğal bir şekilde bırakarak yapılan bir örgü tekniğidir. Kısa saç şelale örgüsü içinde kullanılabilir, yapılan örgü geriye doğru veya yana doğru yapılabilir.

Kısa Saç Sepet Örgüsü

kisa sac sepet orgusu
Kısa Saç Sepet Örgüsü

Sepet örgü modeli, uzun saç gerektiren bir modeldir. Çünkü saçların birbirine bağlanması gerekmektedir. Ancak kısa saçlar için kısa saç sepet örgüsü yaparken, iki taraftan başlanan örgüler, orta kısımda toka yardımıyla toplanarak, bu saç modelinin görüntüsü ortaya çıkabilir.

Kısa Saç İkili Örgü

kisa sac ikili orgu
Kısa Saç İkili Örgü

Saçlarınız tam orta kısmından iki tarafa doğru ayrıldıktan sonra, ters veya düz örgü tekniği ile yapılan ve oldukça şık bir saç modelidir. Kısa saç ikili örgü, gençlerin oldukça fazla tercih ettiği saç modelleri arasındadır.

Kısa Saç Ters Örgü

kisa sac ters orgu
Kısa Saç Ters Örgü

Saçlarınızın uzunluğu çok kısa değilse eğer, ters örgü modellerini deneyebilirsiniz. Kısa saç örgü modelleri, son zamanlarda düz örgüye göre daha çok tercih ediliyor. Kısa saç için ters örgü yaparken, dilerseniz ikili örgü, dilerseniz yandan tek örgü, dilerseniz de ortadan tekli örgü yaparak, yan tarafları açık bırakabilirsiniz.

Kısa Saç Düz Örgü

kisa sac duz orgu
Kısa Saç Düz Örgü

Saçlarımızda bir veya birden fazla tutamlar ayırılarak, yana veya geriye doğru yapılan örgü modelleridir. Kısa saç düz örgü modelleri, çeşitli kombinasyonlar ile farklı görüntüler elde edilebilir. Saç yüzükleri, saç aksesuarları veya renkli saçlar kullanılarak yapılabilir.

Kısa Saç Afrika Örgüsü

kisa sac afrika orgusu
Kısa Saç Afrika Örgüsü

Kısa saçlara afrika örgüsü yaptırmak için, saç boyutumuzun en az 6-8 santim olması gerekmektedir. Afrika örgüsü, saçın üzerine sentetik saç eklenerek yapılan kalıcı örgü modelidir. Afrika örgüsünü işinde uzman kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Kısa saç afrika örgüsü içinde oldukça güzel sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Kısa saç afrika örgüsü fiyatları, 650 TL ile 1500 TL arasında farklılık göstermektedir.

Kısa Saç Örgü Topuzu

kisa sac orgu topuzu
Kısa Saç Örgü Topuzu

Kısa saçlı kadınların en çok sorduğu sorulardan bir tanesi, kısa saç toplanır mı? sorusudur. Saçlarınız çok kısa değilse eğer, birkaç toka yardımıyla toplanması kısa saç örgü topuzu yapmak mümkündür. Bu saç modelini dağınık topuz olarakta kullanabilir, saçlarımızın bir veya birkaç tutamına örgü yapıldıktan sonra, toplamayla beraber, harika sonuçlar elde edebilirsiniz.

Ek Saç İle Kısa Saç Örgü Modelleri Kullanmak

kisa sac icin ek sac
kısa saç için ek saç

Saçlarızın kısa olmasından dolayı istediğiniz saç modelini elde etmeniz mümkün olmayabilir. Ancak bu sorunun çözümü olarak, ek saçlardan destek alabilirsiniz. Ek saçlar çıtçıt veya postiş olarak da geçmektedir. Ek saçların kullanımı oldukça kolay, saçlarınızı yıkarken sökebileceğiniz aparatlardır. Kısa saçlar için ek saç kullanmadan önce şunlara dikkat edilmelidir;

  • Kullanacağınız saçların sentetik olmamasına, gerçek ve doğal saç olmasına dikkat etmenizde fayda var. Sentetik saçlar üzerine maşa veya diğer şekillendiriciler ile ısı verilmesi sonucu, erimesine neden olmaktadır.
  • Kendi saçlarınızın yapısına göre uygun olarak kullanılan ek saçlar, saçlarınızın düzlüğü ve dalgasına uygun olarak tercih edilmelidir.
  • Temin ettiğiniz ek saçlar, kendi saç renginize uyumlu olmayabilir. Ek saçı satın aldıktan sonra, saçlarınıza uygun renklerde boyanmasıyla beraber, uyumluluğu sağlanmalıdır.
  • Ek saçlarını takarken, dışarıdan gözükmemesi için, aşırı derecede çerçeve kısmına ve tepe kısmına takılmamaya özen gösterilmelidir.
  • Ek saçların saçlarınızdan düşmemesi için, saç diplerine tarak yardımıyla krepe yapılarak, ek saçların takılması sağlanmalıdır.

Ek saç ve postişlere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Kısa Saç Örgü Modelleri Nasıl Yapılır?

Kısa saç örgü modelleri yaparken, yapacağınız modele göre teknik uygulayarak, dilediğiniz modeli yapabilirsiniz. Saçlarınıza örgü yapmadan önce toka, örgü lastiği ve saç spreyi temin edilmelidir. Kısa saçlara örgü tekniği, uzun saçlar ile aynıdır. Ancak kısa saçlara örgü yapmak daha zorlayıcı olabilir. Sizlere ilham olması amaçlı, bir adet video paylaşmak istiyoruz;

kısa saç örgü nasıl yapılır video

Yorum yapın