Gri Saç Rengi ile İlgili Tüm Bilgiler 2023

Son beş senedir oldukça popüler olan, özellikle genç yaştaki kadınların yaptırmak istediği renkler arasında olan gri saç rengi, günümüzde hala popülerliğini korumaya devam etmektedir. Bu başlık altında gri saç boyası ve gri saç modelleri ile ilgili tüm bilgileri paylacağız.

Gri Saç Rengi

gri sac rengi
Gri Saç Rengi

Son zamanların trend renkleri arasında olan gri saç rengi, 2023 yılında da popülerliğini koruyor. Saçlarımızın rengini temiz bir şekilde açtıktan sonra, saç boyaları ile pigment yükleyerek ortaya çıkan nötr bir renktir. Kısa veya uzun farketmeksizin, tüm saçlarda boyanabilirken, dilerseniz komple, dilerseniz teknik işlemler ile saçlarınızın aralarına bu rengi yaptırabilirsiniz.

Gri Saç Renkleri

gri sac renkleri
Gri Saç Renkleri

Diğer renklerde olduğu gibi, bu rengin de birden çok yansıma tonları mevcuttur. Gri saç renkleri, koyudan açığa kadar, kişinin tercihine bağlı olarak kişiselleştirilebilir. Saçlara uygulanan boyanın tonu ve bekleme süresi, saç renginizi oluşturmada önemli yer almaktadır.

Siyah Gri Saç Rengi

siyah gri sac rengi
Siyah Gri Saç Rengi

Siyah saçlarınıza yaptırabileceğiniz ve oldukça uyum sağlayacak olan renkler arasında gri renk yer almaktadır. Siyah gri saç, aslında iki zıt renk gibi gözüksede, saç uçlarına doğru, doğal bir şekilde atılacak olan ombre sayesinde, siyah saça gri ombre oldukça güzel bir uyum sağlayacaktır.

Küllü Gri Saç Rengi

kullu gri sac rengi
Küllü Gri Saç Rengi

Gri renginin bir diğer tonlarından olan küllü gri, hem dipten uca, hemde saç aralarına küllü gri ombre kısa saç ve uzun saç farketmeksizin, ombre işlemi ile harika sonuçlar elde edebileceğiniz tonlamalar arasındadır. Bu saç rengine sahip olmak için, saçlarımızın rengini açtırdıktan sonra, küllü gri saç boyası uygulayabilirsiniz.

Platin Gri Saç Rengi

platin gri sac rengi
Platin Gri Saç Rengi

Geldik gri renklerin en açık ve temiz olan yansımasına. Platin gri saç, dışarıdan ilk bakıldığında beyaza benzetilen, oldukça açık tonlar arasındadır. Bu saç rengini elde edebilmek için, saçlarıma oldukça temiz bir şekilde açma işlemi yapılması gerekmektedir. Açma işleminden sonra kesinlikle saçlarımızda hiçbir doreliğin kalmaması gerekiyor. Aksi taktirde, koyu kalan yerler, platin gri rengini almayacaktır.

Gümüş Gri Saç Rengi

gumus gri sac rengi
Gümüş Gri Saç Rengi

Gri yansımalar arasında bulunan tonlardan olan gümüş gri saç rengi, bizlere gri tonunun biraz daha naturel bir yansıma vermektedir. Bu rengi elde etmek için, gri boyalar arasından, gümüş gri saç boyasını tercih etmeniz gerekmektedir.

Koyu Gri Saç Rengi

koyu gri sac rengi
Koyu Gri Saç Rengi

Saç renginde doğallıktan yana olanlar için, koyu gri saç rengi güzel bir tercih olacaktır. Saçlarımızın ana tonu koyu tonlarda ise, saçımızın doğal görüntüsünü kaybetmeden, aralarına ışıltı atmak istiyorsanız, bu rengi tercih edebilirsiniz.

Gri Saç Modelleri

gri sac modelleri
Gri Saç Modelleri

Saçlarımızın mevcut uzunluğuna göre ve yaptırmak istediğiniz modele göre, birbirinden farklı gri saç modelleri arasında, sizlere örnek olması için örnekler belirledik. Dilerseniz uzun saçlarınızı kısa kestirip bu renge boyatabilirsiniz, kısa olan saçlarınıza kaynak yaptırıp bu rengi kullanabilirsiniz.

Gri Kısa Saç

gri kisa sac
Gri Kısa Saç

Saç kesiminizi kısa kullanmanız, hem modern, hemde oldukça kolaylık sağlıyor. Ayrıca saçlarınızda beyazlarınız mevcutsa eğer, gri kısa saç ile hem beyazlarınızı kamufle edebilir, hemde oldukça şık bir saç modeline sahip olabilirsiniz. Nasıl ama ? Bir taşla 5 kuş 🙂

Gri Uzun Saç

gri uzun sac
Gri Uzun Saç

Uzun saçlara sahipseniz eğer, ten renginize ve istediğiniz saça göre gri uzun saç kullanabilirsiniz. Esmer tenlerde dipler koyu uçlara doğru açık gri, daha açık tene sahipseniz eğer, dipten uca gri renk yaptırabilirsiniz. Balyaj teknikleri ile, doğal geçişli gri uzun saç, sizi insanların odak noktası yapacaktır.

Gri Ombre Saç

gri ombre sac
Gri Ombre Saç

Saçlarınızda istenilen yoğunluğa göre yapılacak olan gri ombre saç ile, dip renginiz ile uçlardaki gri renk geçişleriniz, oldukça doğal ve belli belirsiz şekilde olacaktır. Gri ombre modelleri tüm saç tipleri için uygun olmakla beraber, kıvırcık saçlara sahipseniz; saçlarınızı doğal bir şekilde kuruttuğunuzda uçlardaki gri renkler çok hoşunuza gidecektir. Düz saça sahipseniz; her renk gibi, gri renkte saçlarınıza harika olacaktır.

Farklı çeşitlerde ombre modelleri için bu yazımıza göz atabilirsiniz.

Gri Kaynak Saç

gri kaynak sac
Gri Kaynak Saç

Saçlarını uzatmak isteyenler, uzama süresini beklemeden uzun saça sahip olmak isteyenler, kaynak işlemi yapılırken gri kaynak saç taktırabilir. Kaynak işlemini yaptırdığınız kuaför veya kaynak salonlarına, tercihinizi belirterek, gri kaynak taktırabilirsiniz.

Ense Gri Saç Modelleri

ense gri sac modelleri
Ense Gri Saç Modelleri

Genelde saçlarını kısa kullananların tercihi olan ense gri saç modelleri, tercihinize göre enselerden tutamlar ayırarak, sadece o tutamların boyanmasıyla oluşan modeldir. Saçlarımızı üst tarafa doğru topuz yaparak ve ense kısımları açık bırakarak, farklı bir saç modeli ortaya çıkarabilirsiniz.

Gri Saç Nasıl Boyanır?

gri sac nasil boyanir
Gri Saç Nasıl Boyanır?

Saçlarımızı gri renge boyamak için; mevcut olan saç rengimizi, saç açıcılar sayesinde 9 ve üzeri seviyeye çıkarmamız gerekmektedir. Gri rengin temiz bir şekilde tutması için, açma işleminden sonra saçta hiçbir şekilde dorelik kalmaması gerekiyor. Gri saç nasıl boyanır? sorusunu listeli bir şekilde belirtecek olursak;

 • Saç açıcısı ve oksidanı karıştırın.
 • Diplerden 1 santim kalacak şekilde uç kısımlarına sürün.
 • Uçlar bittiği an saç diplerine sürün.
 • Saçlarınızın seviyesi 9 olduğunda su ile durulayın.
 • Şampuan ile yıkayın.
 • Saç Kremi uygulayın.
 • Almış olduğunuz gri saç rengini uygulayın.
 • Ortalama 15-20 dakika bekletin.
 • Tekrar yıkayın ve işlemi sonlandırın.

gri saç boyama video

Saç açma işlemi oldukça riskli bir işlemdir. Bu işlemi uygularken uzman kişilerden destek almanızı tavsiye ediyoruz.

Gri Saç Boyası

gri sac boyasi
Gri Saç Boyası

Saçlarınızı artık gri renge boyamak istiyorsunuz, tercih edeceğiniz gri renkler arasında birbirinden farklı tonları mevcut. Bu başlığımızda gri saç boyası için satılan ve en çok tercih edilen markaların renklerini paylaşıyoruz.

Küllü Gri Saç Boyası

Sizlerinde çok rahat bir şekilde temin edebileceğiniz, piyasada satılan küllü gri saç boyası şunlardır;

 • Borthe Kül Grisi Saç Boyası 60 ml Ash Grey
 • Colorinn 0.11 Kül Grisi Saç Boyası
 • Roon Akos Gray Saç Boyası (Kül Grisi- Gri Mix) 60 ml GREY

Gümüş Gri Saç Boyası

Tercih ettiğiniz gri tonu gümüş griyse eğer, satın alabileceğiniz gümüş gri saç boyası şunlardır;

 • Neva Color Premium Kalıcı Krem Saç Boyası 0.01 Yoğun Gümüş Gri
 • Sea Color Saç Boyası Gümüş Gri 0/02
 • Naturalist Kalıcı Saç Boyası 60 Ml – Gümüş Gri

Koyu Gri Saç Boyası

Gri renkler arasında tercihinizi koyudan yana kullandıysanız, ulaşabileceğiniz koyu gri saç boyası listesi şunlardır;

 • Naturalist Kalıcı Saç Boyası 60 Ml – Koyu Gri
 • Daniela Color Saç Boyası Koyu Gri 60 Ml
 • saç ha G.1 Koyu Gri Saç Boyası

Gri saç boyalarına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Gri Saç Kimlere Yakışır?

gri sac kimlere yakisir
Gri Saç Kimlere Yakışır?

Gri saç rengi, tüm cilt tonlarına yakışmakta olup, esmer kadınların daha çok dipleri koyu, uçları gri renk kullanmaları daha çok yakışır. Cilt tonunuz daha açıksa eğer, tercihinizi diplerden uçlara komple açık gri renk olarak kullanabilirsiniz. Saç uzunluğu olarak, hem kısa hemde uzun saçlarda gri saç, oldukça güzel olacaktır.

Yorum yapın