Fındık Kabuğu Saç Rengi ve Numaraları 2023

Son zamanlarda oldukça tercih edilen ve saçlarımıza doğal sıcak yansımalarıyla bilinen fındık kabuğu saç rengi hakkında ve fındık kabuğu renginin tüm bilgileri ve uygulamaları sizler için anlatıyoruz.

Fındık Kabuğu Saç Rengi

findik kabugu sac rengi
Fındık Kabuğu Saç Rengi

Saç renginde sıcak yansımalardan yana olanlar için, fındık kabuğu saç rengi oldukça doğru bir tercihtir. Fındık kabuğu rengi, yansıma olarak dore, yani kahve tonları yansımaları vermekte olup, ana baz rengini yani ana tonunu kumral renginden almaktadır. Örnek vermek gerekirse; ana tonumuz 6 ise, koyu, 7 ise daha açıktır.

Koyu Fındık Kabuğu Saç Rengi

Koyu Findik Kabugu Sac Rengi
Koyu Fındık Kabuğu Rengi

Bir üst yazımızda saç boyamızın açıklık ve koyuluğundan bahsetmiştik. Koyu fındık kabuğu saç rengi ana baz tonumuz olarak 6 tonudur, yansıması yine dore tonudur. Saçlarınızda zor kapanan beyazlar var ise, bu renk sizin için daha mantıklı olacaktır.

Açık Fındık Kabuğu Saç Rengi

Acik Findik Kabugu Sac Rengi
Açık Fındık Kabuğu Rengi

Daha açık tonlarda renk sevenler için, açık fındık kabuğu saç rengi, saçlarınızın ana rengini hem açık, hemde sıcak yansımaları kapsıyor. Açık fındık kabuğu rengi, ana ton olarak 7 numaradır. Bu saç renginin üzerine, dilerseniz gölge, ışıltı, ombre gibi işlemler yaptırarak, saç renginizde güzel bir ambians yakayalabilirsiniz.

Açık Fındık Kabuğu Renginin üzerine ombre modelleri sayfasından, saç renginize uygun ombre renklerine bakabilirsiniz.

Fındık Kabuğu Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Saçlarımızı fındık kabuğu rengine boyamak için, öncelikle mevcut kullanmış olduğumuz rengimizin, kumral ve daha açık seviyelerde olması gerekmektedir. Siyah veya koyu kestane gibi rengimiz mevcutsa eğer, saçlarımızın rengini saç açıcılar ile, kumral seviyesine kadar getirip, ardından fındık kabuğu renklerine boyamamız gerekmektedir.

Saç rengini açma işlemi yaparken, oldukça dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu işlem, yanlış uygulandığı taktirde, saçlarımızda yıpranmalar ve hasarlar meydana gelebilir. Saç rengini açmak için, uzman kişilerden destek almanızı tavsiye ederiz. Saç açıcılar olarak, kaliteli, bilindik marka ürünleri kullanmanızı tavsiye ederiz.

Saç açma işlemini evde yapmak isteyenler, yüksek oksidan kullanmamaları gerekmektedir. Yüksek oksidanlar, saçlarınızı daha hızlı açabilir, ancak saçta fazla bekletildiği taktirde, saçlarımıza hasar verebilir. Oksidan seçerken almanız gereken seviye %6 yani 20 volumedir.

Fındık Kabuğu Saç Rengi Boya Numaraları

Findik Kabugu Sac Rengi Boya Numaralari
Fındık Kabuğu Rengi Boya Numaraları

Saçlarınızı, fındık kabuğu saç rengi boyamak için, boya numaraları şunlardır;

Açık Fındık Kabuğu Koyu Fındık Kabuğu
7.3 6.3

fındık kabuğu numarası

Fındık kabuğu rengi, hemen hemen bütün boyalarda aynı numaradır. En çok tercih edilen hazır fındık kabuğu saç boyaları şunlardır;

 • Simubied Koleston Koleston 6/3 – 7/3 Fındık Kabuğu
 • Neva Koleston Krem Boya 6/3 – 7/3 Fındık Kabuğu
 • Maxx Deluxe Golden Beauty 6.3 – 7.3 Fındık Kabuğu
 • Natural Colors Organıc Natural Colors Saç Boyası 6d – 7d Fındık Kabuğu
 • Colormax 6.3 – 7.3 Fındık Kabuğu
 • Exicolor Saç Boyası – 6.3 – 7.3 Fındık Kabuğu
 • Sea Color Boya 6.3 – 7.3 Fındık Kabuğu

Fındık Kabuğu saç boyalarına bu adresten ulaşabilirsiniz.

Fındık Kabuğu Saç Rengi Nasıl Boyanır?

Findik Kabugu Sac Rengi Nasil Boyanir
Fındık Kabuğu Rengi Nasıl Boyanır

Öncelikle saçlarınızı boyamadan önce, kullanmakta olduğunuz tonunuzu iyi belirlemeniz gerekiyor. Açık fındık kabuğu rengi istiyorsanız, saç renginizin kumral seviyelerinde olması gerekmektedir. Aksi taktirde sürmüş olduğunuz renk, açık düşebilir. Saçlarınızda beyaz var ise, ana tonlardan destek alabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse; açık fındık kabuğu rengiyle beraber, 7 numara yani kumral ana renkten, saç boyanıza ilave edebilirsiniz. İşleme başlamadan önce, elinizde şu malzemelerin olduğundan emin olun.

 • Boya fırçası
 • Şişli tarak
 • Boya naylonu
 • Eldiven
 • Boya Kasesi

Malzemelerimiz hazırsa, satın almış olduğunuz saç boyasını, kase içerisine oksidanıyla beraber 1/1 olacak şekilde hazırlayıp karıştırın. Örneğin; 60 gram boya, 60 gram oksidan. Saçlarımızı boyama işlemine öncelikle diplerimizden başlamamız gerekiyor. Diplere komple sürdükten sonra, 15 dakika arayla uç kısımlarına sürebilirsiniz. Saçlarınızın uçlarına her seferinde sürmenize gerek yok. Boyanızı bekletme süreniz 30 – 35 dakika arasında olmalıdır.

Fındık Kabuğu Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Findik Kabugu Sac Rengi Kimlere Yakisir
Fındık Kabuğu Saç Rengi Kimlere Yakışır

Fındık kabuğu, sıcak bir ton olduğundan, hemen hemen tüm ciltlere yakışmaktadır. Koyu tene sahip olanlar, çok açık renklerden ziyade, fındık kabuğu gibi sıcak tonlara yönelmeleri daha mantıklı olacaktır. Fındık kabuğu rengi, açık tenli kadınlara da yakışmaktadır.

Fındık Kabuğu Saç Rengi Bakımı

Fındık kabuğu saç rengi, sıcak yansımalara sahip olan bir renk olduğu için, saçlarınızdaki canlı tonlar zamanla akacaktır. Bu akmaları engellemek için, renk koruyucu şampuanlar ile yıkayarak, saçlarınızın parlaklığını koruyabilirsiniz.

Diğer tüm saçlarda olduğu gibi, fındık kabuğu saç rengi bir saça sahipseniz eğer, saçlarınızı devamlı olarak nemlendirmeniz gerekmektedir. Haftada minimum bir sefer, saç bakım maskelerinden destek alarak, saçlarınızı nemlendirmenizde fayda var.

Yorum yapın