Erkek Uzun Saç Modelleri ve Kesimleri 2023

Tarzını değiştirmek isteyenler, kısa saçlardan sıkılıp biraz da saçlarını uzun kullanmak ve denemek isteyen erkekler, uzun saç bana yakışır mı?, saçlarımı uzattıktan sonra nasıl bir görüntü elde edebilirim diye soran erkekler için, bu yazımızda erkek uzun saç modelleri ve erkek uzun saç kesim modelleri paylaşıyoruz.

Erkek Uzun Saç Modelleri

Saçları yıkaması, kurutması, şekil vermesi her ne kadar uğraştırıcı olsa da uzun saçlar erkeklerde de çok havalı ve güzel bir imaj veriyor. Peki erkekler için uzun saç nasıl olmalı?, hangi saç yapısı uzun saçlar için uygun, saçlarınızı uzattığınız zaman nasıl bir görüntü olucak farklı farklı erkek uzun saç modelleri ile hep beraber göz atalım.

Erkek Düz Uzun Saç Modelleri

Düz saç yapısına sahip erkeklerin, saçlarını uzun kullanmaya karar verdikten sonra nasıl bir model belirlemeli, kendisinde benimsediği saçlar hangisi bu başlık altında sizlerle paylaşıyoruz. Düz uzun erkek saç modelleri arasında dilediğinizi beğenip, kuaförünüz ile paylaşıp, saçlarınızı uzatmaya şimdiden başlayabilirsiniz 🙂

Galeri: Erkek Düz Uzun Saç Modelleri

Erkek Dalgalı Uzun Saç Modelleri

Dalgalı saça sahip olan erkekler, saçlarını uzattığında çok hoş bir görünüm elde edebilir. Uzun saçlarınıza saç köpüğü, bukle belirginleştirici kremler sürerek çok hoş dalgalar elde edebilir, fön makinesinin ucuna takılan vigo başlığı yardımıyla dalgalarınızı daha da belirgin hale getirebilirsiniz. Uzun kıvırcık saç erkek modelleri oldukça havalı bir görüntü veriyor 🙂

Galeri: Erkek Dalgalı Uzun Saç Modelleri

Erkek Çocukları İçin Uzun Saç Modelleri

Erkek çocuklarımızda erkek uzun saç modelleri, kız çocuklarında olduğu kadar çok hoş ve tatlı bir görünüm veriyor. Çoğu anne baba kısa saçlardan yana olsa da, erkek çoçuk uzun saç kesim modelleri ile çocuğunuzun saçlarında güzel bir görüntü elde edilebilir.

Galeri: Erkek Çocukları İçin Uzun Saç Modelleri

 

Erkeklerde Saç Uzatmak Dökülmeye Sebep Verir Mi?

Saçlarını uzatmak isteyen erkeklerin bir diğer aklındaki soru bu. Genelde toplum içinde saç uzatmanın dökülmeye sebep vereceği gibi bir yanlış bilgi vardır. Erkek uzun saç dökülür mü, saç uzatmak, saçlarımızın dökümülmesine neden olan etkenlerden değildir. Normal sağlıklı bir insanın günde 100 – 150 tel arası saçları dökülür. Saçlarımızın dökülmesine sebep olan nedenler genetik faktörler, stres, beslenme alışkanlıkları, sigara kullanımı, uyku düzeni, ilaç kullanımı ve saç bakımımızla alakalıdır.

Erkeklerde Saç Nasıl Hızlı Uzar?

Saçlarımızın daha hızlı uzaması ve uzun saçlara sahip olabilmemiz için birkaç püf noktayı bilmemiz gerekiyor. Bunların en başında sağlıklı beslenme yer alıyor. Günlük almanız gereken vitamin ve minerallerinizle birlikte, vücudunuzun makro besinlerini tamamlamanız gerekiyor. Vücudumuz için su olmazsa olmazımız. Günlük minimum 2.5 – 3 litre su tüketmemiz gerekiyor. Ayrıca saçlarımızın daha hızlı uzaması için soğuk su ile yıkamanızı tavsiye ediyoruz. Erkek saç uzatma için saçlarımızın uçlarından sadece kırıkları olacak şekilde kestirerek, saç uçlarının hava almasını ve daha sağlıklı uzamasını sağlayabiliriz.

Erkeklerde uzun saç baş ağrısı yapar mı?

Uzun saç baş ağrısı yapmaz. Yanlış toplama biçimleriyle beraber saç diplerini strese sokarak, kas ve sinirlerimizi etkileyerek baş ağrısına sebep olabilir

Uzun saç vücudun vitaminini alır mı?

Vücudumuzdaki besinleri ve vitaminleri saç köklerimiz alır. Saç uzunluğunun vücuttaki vitamin emilimi ile bir bağlantısı yoktur.

Yorum yapın