En İyi Dalgalı Kısa Saç Modelleri 2023

Kısa saçlar için farklılık yaparak, saçlarınızı dalgalı kullanmak isteyenler için, dalgalı kısa saç modelleri başlığımızda, sizler için birbirinden farklı kısa saçlar için dalgalı saç modellerini ve dalgalı saç yapımını paylaşıyoruz.

Dalgalı Kısa Saç Modelleri

dalgali kisa sac modelleri
Dalgalı Kısa Saç Modelleri

Kısa saçlar için birbirinden farklı dalgalı kısa saç modelleri kullanabilirsiniz. Saçlarınızın doğal yapısı düz veya düze yakınsa eğer, birkaç saç ürünü ve şekillendiriciler ile kısa saçlarınızı dalgalı yapabilir, yapısı dalgalı veya kıvırcık olan saçlarınızı, daha güzel düşen bukleler ile şekillendirebilirsiniz.

Doğal Dalgalı Kısa Saç

dogal dalgali kisa sac
Doğal Dalgalı Kısa Saç

Saçlarınızının doğal olarak kendi dalgaları varsa eğer, saçta kalan bukle belirginleştirici kremler veya saç köpükleri ile saçlarınızın doğal dalgalarını daha net ve güzel bukleler haline getirebilirsiniz. Doğal dalgalı kısa saç yapmak için; Saçlarınızı yıkadıktan sonra uyguladığınız bu ürünleri, fön makinelerinin ucuna takılan VİGO aparatı ile kurutarak, veya sıcak havalarda kendi halinde kurumasını sağlayarak, sizde saçlarınıza güzel bukleler verebilirsiniz.

Kahküllü Dalgalı Kısa Saç

kahkullu dalgali kisa sac
Kahküllü Dalgalı Kısa Saç

Kısa saça sahip olanlar, veya saçlarını kısa kestirmek isteyenler için, kahküllü dalgalı kısa saç modelleri, sizin için harika bir imaj yaratacaktır. Yüz şeklinize uygun olarak kesilen kahkülle beraber, saçlara verilecek doğal dalgalar, oldukça modern bir görünüm sağlayacaktır.

Hafif Dalgalı Kısa Saç

hafif dalgali kisa sac
Hafif Dalgalı Kısa Saç

Doğallıktan vazgeçemeyenler, saçlarında uyguladıktarı dalgaları da doğallıktan yana kullanmak isteyeceklerdir. Geniş maşa ve fırçalar ile, saçlara verilecek olan dalgalar, hafif dalgalı kısa saç modelleri ile, kişinin isteğine uygun ve doğal bir saç görünümü kazandıracaktır.

Yana Ayrılmış Dalgalı Kısa Saç

yana ayrilmis dalgali kisa sac
Yana Ayrılmış Dalgalı Kısa Saç

Saçlarınızı hep ortadan ayırıyorsanız eğer, yan tarafa doğru atılmış saç modelini denemelisiniz. Yana doğru atılan saç modeli, saçınıza daha havalı bir form kazandıracaktır. Saçlarınıza dalga verdikten sonra, tercihinize göre sola veya doğru atılan saçlar ile, yana ayrılmış dalgalı kısa saç modelini kullanabilirsiniz.

Örgülü Dalgalı Kısa Saç

orgulu dalgali kisa sac
Örgülü Dalgalı Kısa Saç

Örgülü saçlar, modası hiçbir zaman geçmeyecek olan saç modelleri arasındadır. Kısa kullanılan saçlar için, dalga ve bukleler uygulandıktan sonra, tercihininize göre düz ve ters örgü modelleri ile yandan veya orta kısımdan tek tutam halinde örgülü dalgalı kısa saç tercih edebilirsiniz.

Saçlarınınız için birbirinden farklı kısa saç örgü modelleri için burayı ziyaret edebilirsiniz! 🙂

Yarım Toplanmış Dalgalı Kısa Saç

Yarim Toplanmis Dalgali Kisa Sac
Yarım Toplanmış Dalgalı Kısa Saç

Kısa saçlarımız için verilen dalgalardan sonra, uçları açık kalacak şekilde kulak hizasından yarım topmalar ile, yarım toplanmış dalgalı kısa saç modelleri yapabilirsiniz. Yarım toplanmış kısa saç, yan taraflardan birkaç tutam bırakılarak, daha şık bir görüntü verecektir.

Havalı Dalgalı Kısa Saç

havali dalgali kisa sac
Havalı Dalgalı Kısa Saç

Saçlarımıza dalgalar verirken, diplere uygulayacağımız volume spreyleri, maşa yapmadan önce süreceğimiz saç köpükleri, saçlarımızın daha hacimli bir görünüm kazanmasını sağlayacaktır.

dalgalı kısa saç yapımı video

Dalgalı Kısa Saç Nasıl Yapılır?

Dalgalı kısa saç nasıl yapılır? sorusuna cevap olarak; doğal saç yapınızda kendi dalgalarınız varsa eğer, bukle belirginleştirici ürünler ve saç köpükleri kullanarak, saçlarınızdaki dalgaları netleştirebilirsiniz. Saçlarınızın yapısı düzse eğer, saç maşaları kullanarak, saçlarınızı dalgalı şekle çevirebilirsiniz.

Kısa Dalgalı Saçlar için Bukleleri Belirginleştirmek

Saçlarınızdaki doğal dalgalarınızı belirginleştirmek için öncelikle birkaç şeye ihtiyacımız var. Bunlar;

  • Dalgalı saçlar için bukle belirginleştirici krem veya saç köpüğü
  • Fön Makinesi
  • Vigo Başlığı

İhtiyacımız olan ürünler elimizde varsa eğer uygulamaya geçelim.

  • Saçlarınızı şampuan ile yıkayın.
  • Havlu ile su akmayacak şekilde fazla nemini alın.
  • Tercihinize göre bukle belirginleştirici krem veya köpüğü saça uygulayın.
  • Geniş uçlu tarak yardımıyla saçlarınızı tarayın.
  • Vigo başlığınızı fön makinenizin ucuna takın.
  • Saçlarınızın daha hacimli olmasını istiyorsanız, saçlarınızı öne doğru atarak kurutun, veya normal bir şekilde kurutabilirsiniz.

Saç Maşaları ile Dalga Yapmak

Saçlarımız için dalga yapmanın yöntemlerinden en yaygın olanları, saç maşaları ile dalga yapmakdır. Peki kısa saçlar için istediğimiz dalgaya göre hangi boy maşaları tercih etmeliyiz?

Saç maşaları 13mm ile 32mm genişliğine sahiptirler. Kısa saçlara dalga vermek için, çapı daha küçük maşalar tercih etmeliyiz. Ancak çapı en küçük maşa olan 13mm, istediğimizden daha ince dalgalar verebilir. Ense veya omuz hizasında olan saçlar için, 19mm ve 25mm maşalar tercih edilebilir.

Saç maşalarına göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Kısa saçlar için, saçlarınızı maşaya içe ve dışa doğru sararak, farklı modeller elde edebilirsiniz. Saçlara maşa yapmak biraz el becerisi gerektirme ve yapılırken cildinize değdirmemeye dikkat edilmesi gerekmektedir.

Yorum yapın