Çikolata Kahve Saç Rengi ve Numaraları 2023

Saç renginde sıcak renk ve yansımaları sevenlerin tercih ettiği renklerden olan çikolata kahve saç rengi, oldukça fazla renk tonları ile karşımıza çıkıyor. Bu yazımızda çikolata kahve ve diğer alt renklerinin nasıl olduğunu, nasıl elde edeceğinizi paylaşıyoruz.

Çikolata Kahve Saç Rengi

cikolata kahve sac rengi
çikolata kahve saç rengi

Çikolata kahve saç rengi, dore ve akaju renk yansımalarının birleştiği, oldukça sıcak yansımaların olduğu saç rengidir. Çikolata kahve rengini, koyuluğunu ve açıklığını, tercihinize bağlı olarak boyamanız mümkündür.

Örnek vermek gerekirse; 6.35 yerine 7.35 ile boyayarak, daha açık bir saç rengi elde edebilirsiniz.

Çikolata Kahve Saç Rengi Tonları

Cikolata Kahve Sac Rengi Tonlari
çikolata kahve tonları

Tüm saç boyası renklerinde olduğu gibi, çikolata kahve saç renklerinde de, açıklık veya koyulukla beraber, yansıma tonlarında farklılık yaratabilirsiniz. Saçlarınızda tercih edeceğiniz çikolata kahve tonları için, farklı yansımalarla beraber, saçlarınızı bu renge boyarken, birazda mantığını çözmüş olacaksınız.

Çikolata kahve rengin üzerine, ombre modelleri ile ışıltılar yaparak, muhteşem bir saç rengi elde edebilirsiniz ! 🙂

Açık Çikolata Kahve Saç Rengi

Saç renginin açık tonlarda ve sıcak yansımalarda olmasını tercih edenler, açık çikolata kahve rengi sizler için oldukça güzel bir seçim olacaktır. Ten renginiz de açık tonlarda ise, bu renk tam size göre. Bu rengin üzerine karamel tonlarında ışıltılar ile, oldukça güzel bir kombin yakayabilirsiniz.

Karamel Çikolata Kahve Saç Rengi

Saç renginizde sıcaklıkla beraber, karamel görünüm yansımaları elde etmek istiyorsanız, karamel çikolata kahve rengi tercihiniz olabilir. Bu rengin ana yansıma rengi dore rengi olup, ikinci yansıma rengi bakır tonlarıdır.

Örnek vermek gerekirse; satın almış olduğunuz boyanın 2. yansıma rengi 4 ( bakır renk ), saçlarınıza sıcaklıkla beraber, karamel yansıması sağlayacaktır.

Sıcak Çikolata Kahve Saç Rengi

Saçlarınızı boyarken, yoğun sıcaklık istiyorsanız eğer, sıcak yansımalardan destek almamız gerekmektedir. Dore ve akaju yansıma tonları ile, sıcak çikolata kahve rengi elde edebilirsiniz.

Örnek ; L’oreal Majirel 6.35 Kumral Dore Akaju boyası ile, sıcak çikolata kahve rengini elde edebilirsiniz.

Koyu Çikolata Kahve Saç Rengi

Saç rengimizi nekadar koyultmak istiyorsak, ana tonu okadar düşürmemiz gerek. 5 numara, 6 numaradan daha koyudur. Boyanızı hazırlarken; 5.35 rengi ile boyayabilir, veyada L’oreal Majirel 6.35 ile 5.35 renklerini yarı yarıya hazırlayabilirsiniz.

Çikolata Kahve Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Cikolata Kahve Sac Rengi Nasil Elde Edilir
çikolata kahve nasıl elde edilir

Siyah saça sahip olanlar; öncelikle saç açıcılar ile, saçlarımızın tonunu minumum 6 veya 7 tona kadar açmamız gerekiyor. Saçlarımızın rengini açtıktan sonra bol su ile durulanmalı, ardından şampuan ile iyice yıkanmalıdır. Daha sonra saçlarımızı nem kalmayacak şekilde kuruttuktan sonra, belirlediğimiz çikolata kahve boyası ile boyanmalıdır.

Daha açık renge sahip olanlar; saçlarımızın baz rengi, boyayacağımız renkten daha açık olduğu için, hiçbir açma işlemi yapılmadan, belirlenen çikolata kahve rengi ile boya yapılabilir. Saç rengimiz açık olduğu için, ilk boyamada akma meydana gelebilir. Rengin tam oturması için birkaç sefer boyanması gerekmektedir.

Çikolata Kahve Saç Rengi Boya Numaraları

Cikolata Kahve Sac Rengi Boya Numaralari
çikolata kahve boya numaraları

Her boya firmasının kendine özgü numaralandırma sistemi vardır. Biz sizlere L’oreal Majirel boyası üzerinden numaraları paylaşmak istiyoruz.

Koyu Çikolata Kahve Çikolata Kahve Açık Çikolata Kahve
L’oreal Majirel 5.35 L’oreal Majirel 6.35 L’oreal Majirel 7.35

çikolata kahve saç rengi boya numaraları

Saçlarınızda beyazlarınız mevcutsa eğer; ana tonlardan destek alarak, beyazlarınızın kapanmasını sağlayabilirsiniz. Hazırlayacağınız çikolata kahve boyasıyla beraber, ana tonu ekleyerek, saç boyanızı hazırlayabilirsiniz.

Örnek; 30 gram 7.0 – 30 gram 7.35

çikolata kahve boyama video

Çikolata Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Cikolata Kahve Sac Rengi Kimlere Yakisir
çikolata kahve rengi kimlere yakışır

Sıcak ve yoğun tonlara sahip olan bu renk, hemen hemen tüm cilt tonlarına yakışan bu renk, sizi hem enerjik, hemde oldukça canlı gösterecektir. Açık tenli olanlar tercihini açık çikolata kahve, esmer ve buğday tenliler koyu ve orta çikolata kahve tonlarını tercih edebilirler.

Yorum yapın